Patarimai saldžiam miegui
Ramios miego naktys svarbios ir vaikui, ir mamai. Miegas reikalingas sveikatai, energijai atgauti, skatina greitesnę organizmo regeneraciją ir padeda augti. Žinoma, kiekvienas vaikas ir kiekviena šeima turi savo poreikių, savo miego įpročių ir ritualų. Mes tiesiog pateiksime porą paprastų patarimų, kurie, tikimės, pravers kasdien. Arba kasnakt.
Svarbiausia – nusistovėjusi tvarka
Šilta vonelė, švelnus masažas – nustatytas kasdienis ritualas suteikia mažyliui saugumo jausmą ir paruošia jį puikiam poilsiui. Nepamiršk, kad jei sugalvojai naują ritualą prieš miegą, tai yra būtina sąlyga miegui, todėl nusiteik, kad turėsi jį vis kartoti.
Tinkama aplinka
Nestipri šviesa, netriukšmingas gerai išvėdintas kambarys ir patogi lova yra viskas, ko reikia. Nėštumo metu vaikas priprato prie tylesnių garsų, ir dabar jam lengviau bus užmigti taip – ne visai tyloje, bet ir ne triukšme. O siekdama apsisaugoti nuo staigios vaiko mirties sindromo, įsitikink, kad lovoje yra tik paklodė ir antklodė, ir nieko daugiau.
Venk ilgo akių kontakto
Vaikeliui akių kontaktas yra vienas svarbiausių – jis visada bandys pagauti tavo žvilgsnį. Bet jei nori, kad jis užmigtų, per daug jo tuo nedžiugink, nes jis norės vis ilgiau žiūrėti į tave.
Kūdikiui stebėti tave – vienas iš malonesnių dalykų, jis stengiasi „pagauti“ tavo emocijas ir į jas reaguoti. Norėdama nuraminti kūdikį ir suteikti jam kuo geresnes miego sąlygas, stenkis jo per daug nestimuliuoti savo žvilgsniu.
Nepamiršk kasdienės šiltos vonelės
Šiluma ir švelnūs vandens purslai kažkuo primena buvimą įsčiose, tą ramybę ir atsipalaidavimą, kai užmigti buvo taip lengva. Tačiau naujaugimių oda yra gana jautri, tad maudynės neturėtų trukti per ilgai. Maudantis prieš miegą, nebereikėtų ir žaisti, taškytis ar kitaip aktyvinti mažylio.
Kvapai miegui
Lašelis levandų ar melisų aliejaus gali padaryti stebuklus vaikeliui bandant užmigti, bet nepamiršk, kad kvapai mažyliams yra vienas stipriausių pojūčių, tad nepersistenk, ne daugiau kaip 1–3 lašai. Kūdikiai labai jautrūs kvapams, todėl iki šešių mėnesių jų drabužėliai turėtų būti skalbiami vaikiškomis skalbimo priemonėmis.
Geriausias laikas eiti miegoti
Užmigti išvargusiam vaikeliui – tikras iššūkis, o tavo užduotis – pagauti momentą, kai jis jau jaučiasi mieguistas, bet dar nėra pervargęs. Todėl tikslinga nusistatyti tikslų ėjimo į lovą laiką. Dauguma ekspertų mano, kad jaunesniems nei vieneų metų mažyliams tinkamiausias laikas į lovą – 18–19 val.. O ir tėvams patiks, kai vaikai užmigs. Ir tai nereiškia, kad jie anksčiau prabus – greičiausiai tiesiog ilgiau sapnuos.
Vystymas
Tai visai nepasenęs būdas, jis tikrai padeda geram miegui. Kūdikiai jaučiasi ramiau, kai kažkas jiems primena saugiausią vietą Žemėje – mamos pilvuką. Ir čia nėra jokių išimčių. Tad kaip prieš gimimą, taip ir po jo, tvirtai apgaubtas jis užmigs kuo nuostabiausiai.
Eiti miegoti nepervargus
Disciplinuotas miego laikas padeda, bet nepamiršk, kad vaikui sunkiausia užmigti pervargus. Jei pamatei, kad jau trina akytes, liečia ausis, žiovauja, tampa verksmingas, paskubėk ir nešk į lovą. Laikui bėgant suprasi, kokie požymiai rodo, kad jau metas mažylį migdyti.
Lopšinės
Nenuvertink šitos gražios tradicijos – dainelės prieš miegą ne tik žavi, bet ir veiksminga bendrumo jausmo priemonė. Mokslininkai sako, kad tai labai sustiprina jūsų ryšį, nuramina mažylį ir pamalonina. Ir, beje, tave taip pat.
Tik tu žinai geriausią receptą
Kartais nesvarbu tie ekspertų patarimai, kitų tėvelių patirtis – tik tu žinai, kaip tavo vaikeliui mieliausia užmigti. Kai kurie mažyliai užmiega nuo „baltojo triukšmo“, kitiems patinka kojų masažas. Pabandyk ir sužinosi, kas mieliausia jums abiem.