Atsakymai į tėvų klausimus „Aptaclub“ „Mažasis nėra didelis“ Instagram vebinare

Tiesioginės transliacijos, kurios rėmėjas „Aptaclub“, metu karu su Laura Mazaliene dalinomės patirtimi apie 1-4 metų amžiaus vaikų mitybą. Tiesioginės transliacijos metu klausytojos uždavė klausimus, į kuriuos atsakymus rasite čia ir Aptaclub.lt. Į klausimus atsako gydytoja dietologė Lina Barauskienė ir „Aptamil“ atstovai.

  1. Vaikas negeria pieno, bet nori du kartus per parą atsigerti mišinio? Ar to pakanka 2 metų vaikui?

Taip, tai visiškai pakanka tokio amžiaus vaikui. Galite pasirinkti tokio amžiaus vaikams skirtą paruoštą vartoti papildytą pieno gėrimą.

  1. Nuo kada vaikui galima duoti žuvies taukus/medų?

Žuvies taukus rekomenduojama duoti nuo 6 mėn. Beje, pagal literatūros šaltinius, labai retai pasitaiko alergija žuvies taukams. Medus rekomenduojamas nuo 3 metų.

  1. Ar blogai, jei 1-erių metų vaikas geria pieno mišinį naktimis?

Pieno mišinys nėra gėrimas, tai yra maistas. Vienerių metų vaikui tikrai valgyti naktimis jau nebereikia. Jeigu jam tikrai norisi valgyti naktimis, reiškia dienos metu suvalgo per mažai maisto. Reiktų peržiūrėti kaip vaikas valgo dienos metu. Bet greičiausiai tai yra įprotis. Reikėtų pasistengti duoti vandenį. Nes pieno mišinys geriamas naktį dar kenkia ir dygstantiems dantukams.

  1. Jei mama nevalgo mėsos, ar tai gali atsiliepti krūtimi žindomo mažylio imunitetui? Pvz., dėl žemo hemoglobino.

Mamai reikėtų pasitikrinti geležies atsargas organizme. Atlikti kraujo tyrimus ir ne tik hemoglobino, bet ir feritino ir kitų rodiklių, kurie tiksliau atsakys į klausimą ar mamai trūksta geležies. Taip pat reikėtų patiktrinti vitamino B12 kiekį. Žinoma, jeigu mamai yra mažakraujystė, kūdikiui taip pat gali pritrūkti geležies.

  1. Kaip vaiką pripratinti  prie mišinio, kai norima atsisakyti mamos pieno? Ar gali mišinys vaikui būti neskanus? Vaikui 10 mėn., iš buteliuko negeria nei mamos pieno, nei mišinio.

O kam reikia nutraukti maitinimą mamos pienu? Pagal PSO rekomenduojama žindyti iki 2 metų, na o iki metų būtinai! Tai svarbu ir jūsų ir vaikelio sveikatai. Tačiau, jeigu visgi nusprendėte… Be abejo gali būti neskanus. Čia kaip su papildomu maitinimu, tai jau yra kitoks maistas, kvapas, vaikui reikia priprasti. Kantrybės! Bandykite duoti iš puodelio su snapeliu.

  1. Baigiame žindymo kelionę. Tik pabudus vaikas gaudavo mp, kaip elgtis dabar? Tik atsikėlus bėgt gamint pusryčius, o vėliau prieš miegelį duoti užkąsti ar nubudus duoti užkandį, o vėliau pusryčius? Amžius 1 m. 1 mėn.

Tikrai dar metus galima tik pabudus duoti pieno. Jeigu vaikas valgo dar nelabai įvairų maistą ar yra išrankus maistui ar suvalgo nedaug – tikrai galima drąsiai duoti gerti pieno mišinuką pagal amžių. O po valandos, pusantros pusryčių košė.

  1. Kuo skiriasi Aptamil 2 nuo Aptamil 3?

Mišinukai yra specialiai pritaikyti kūdikio mitybos poreikiams tenkinti kiekvienu jo vystymosi etapu. Pvz., Aptamil 3 energinė vertė yra truputi žemesnė negu Aptamil 2, nes mažylis valgo daugiau kieto maisto, bet vitamino D kiekis yra didesnis, nes jis atsistoja ir pradeda vaikščioti.

  1. Dvynukams tuoj vieneri. Iki šiol naudojame Aptamil Comfort, bet 3 numerio ši linija neturi.

Iki metų žarnynas ir visas organizmas turėtų subręsti. Pasikonsultuokite su mažylių gydytoja, ar galima keisti į Aptamil 3.

  • Ar rekomenduojate pereiti prie Aptamil 3?

Nuo metukų, jeigu mažylis jau valgo daug įvairaus maisto.

  • Kiek jo reiktų išgerti per parą po 1-ojo gimtadienio?

100 ml paruošto „Aptamil 3“ sudėtyje yra 128 TV vitamino D. Standartinė vitamino D dozė yra 400-500 TV – nuo 320 ml iki 400 ml mišinėlio. Individualiai dozę turi paskirti mažylio gydytojas.

  • Ar yra skirtumas tarp mišinio miltelių ir jau pagaminto pieno gėrimo?

Skirtingas bus vanduo, kurį naudosite ruošiant mišinuką.

  1. Kokį mišinį gerti 1 metų mažyliui, kuris netoleruoja karvės pieno baltymo, kiaušinio baltymo?

„Aptamil Pepti“ arba pagal gydytojo rekomendacijas.

  1. Nuo metukų vietoj mp ką pasiūlyti: mišinio, pieno gėrimą ar pieną?

Jeigu matote, kad vaikas dar nevalgo visos įvairovės maisto produktų, yra išrankus valgytojas, ar nesuvalgo labai daug maisto – tikrai vertėtų dar duoti gerti pieno mišinį ar paruoštą naudoti pieno gėrimą skirtą nuo vienerių metų. Nes ten yra reikiamas kiekis maistinių medžiagų, vitaminų, mineralų, kalcio ir vitamino D.

  1. Ką daryti, jei vienerių metų vaikas – nevalgiukas? 100 g porcija – mamos svajonė. 

Pasikonsultuoti su vaiko gydytoju, aptarti galimas organines priežastis. Atkreipti dėmesį į vaiko augimą, vystymąsi, nuotaiką, domėjimąsi aplinka. Jeigu viskas yra gerai, vaikas auga sveikas ir linksmas, tuomet, kantrybės! Ne visi mes vienodi. Vieniems reikia daugiau maisto, kitiems mažiau. Jeigu nežindote būtinai įtraukite pieno mišinį į racioną, tik ne per daug, kad liktų vietos ir naujam maistui. Kviečiu pasiskaityti daugiau patarimų, kaip pamaitinti savo mažylį aptaclub.lt puslapyje.