Ar jau pasirodė saulė?

Žinia, kad tapsite tėvu, gali sukelti įvairiausių emocijų. Tai ir džiaugsmingas susijaudinimas, kai galvojate apie naują vaidmenį, ir nerimas, kas laukia ateityje. Jei jaučiatės truputį sukrėstas, nesijaudinkite – jūs nesate vienas ir ruošdamasis į gyvenimą pakeisiančią kelionę, sulauksite daug pagalbos.

 

Ko galite tikėtis iš partnerės nėštumo metu?

Jūsų partnerės organizmas labai pasikeis. Nėštumo pradžioje ją gali pykinti dėl kintančio estrogenų poveikio, nėštumui įpusėjus ji gali pasijusti visiškai išsekusi nuo fizinio krūvio. Laikui bėgant jai gali būti sunku miegoti ir ji gali patirti erzinančių nepatogumų. Kartais jūs galite pasijusti bejėgis, tačiau iš tiesų daug kuo galėsite ir padėti. Nėštumas yra kaip daug jėgų reikalaujantis maratonas. Nors pirmais mėnesiais moteris gali atrodyti ir nepasikeitusi, svyruojantys hormonai gali išderinti jos emocijas ir, ko gero, jūs būsite tas, kuriam pirmam teks pajusti jos nuotaikų kaitą. Kartais ji gali atrodyti kaip laimingiausias pasaulyje žmogus, o kartais ją nervins viskas, ką tik darysite.

Neieškokite pasiaiškinimų ir nesijauskite įžeistas. Geriau palaikykite ją išklausydamas ir padėdamas. Pavyzdžiui, jei gaminant maistą ją pykina, pakeiskite ją virtuvėje. Jūs neturite būti geriausias virėjas – vien stengdamasis padėti parodysite jai, kaip ji jums rūpi. Nepamirškite nuraminti ją dėl išvaizdos. Kai kurios moterys nėštumo metu išties žydi, o kitos jaučiasi išsipūtusios ir nusivylusios dėl to, kas vyksta jų kūne. Svarbiausia, kad nenustotumėte bendravę. Šį ypatingą laiką, kol gims vaikelis, praleiskite dalydamiesi jausmais ir kartu džiaugdamiesi.

 

Nebijokite dalyvauti

Nėštumo metu jums nereikia laikytis nuošalyje. Tai ir jūsų vaikas, todėl nuo pat pradžių aktyviai dalyvaukite visame procese. Jei galite atsiprašyti iš darbo tuo metu, kai jūsų moteriai reikia į gydytojo konsultaciją, eikite kartu su ja, ypač tada, kai daromas ultragarso tyrimas. Tai neskausminga procedūra – turėsite progą pamatyti, kaip gimdoje juda jūsų vaikelis.

Kursai būsimiems tėvams irgi puikus būdas dalyvauti šiame judviems svarbiame procese. Jau praėjo tie laikai, kai pamokėlės būdavo skirtos tik moterims, šiuo metu praktiškai visos jos atviros ir vyrams. Šie kursai ne tik supažindins jus, kaip elgtis ir ko tikėtis prasidėjus moters sąrėmiams, gimdymo metu, bet ir pamokys praktinių dalykų – pavyzdžiui, kaip pakeisti kūdikiui sauskelnes, jį išmaudyti ir panašiai.
Klausti – labai svarbu. Jei jau ką nors tikrai norite sužinoti, – pirmyn.