Sveikas ir laimingas pilvukas

5 dalykai, kuriuos reikia daryti, kad pilvukas būtų sveikas ir laimingas

Jūsų vaikas – neįtikėtinoje kelionėje, jis nuolat mokosi naujų įgūdžių ir keičiasi tiesiog akyse. Kasdien gaunamos maistinės medžiagos jam padeda augti ir vystytis. Ir nors visi tėvai nori, kad jų mažylis gerai valgytų, miegotų ir reguliariai „pripildytų“ sauskelnes, kūdikiai ir maži vaikai gali būti jautrūs net mažiausiems dalykams, todėl kai kada gali kilti valgymo ir virškinimo problemų.

Pilvuko sveikata yra labai svarbi jūsų kūdikiui, ji padeda apsaugoti vaiką nuo virusų ir mikrobų bei stiprina organizmo imuninę sistemą

Pilvuko sveikata yra itin svarbi, tai padeda apsaugoti vaiką nuo išorinių virusų ir mikrobų bei stiprina organizmo imuninę sistemą. Štai 5 dalykai, padėsiantys sveikam ir laimingam jūsų mažylio pilvukui.

 

1) Padėkite vaiko organizmui iš vidaus

Nors ir nematomos, mikroskopinės jūsų mažylio pilve įsikūrusios bakterijos yra ypač svarbios jo sveikatai ir savijautai, o gerųjų bakterijų disbalansas gali vaikui sukelti virškinimo sunkumų. Vaikystė yra svarbus laikas, kai reikia skatinti gerųjų žarnyno bakterijų augimą. Probiotikų ir prebiotikų gausi mityba gali turėti teigiamą poveikį žarnyno sveikatai. Paprasčiausia probiotikus laikyti draugiškomis žarnyne gyvenančiomis bakterijomis, o prebiotikai yra tokių draugiškų bakterijų klestėjimui reikalingos maistinės medžiagos. Visų žarnyne gyvenančių bakterijų populiacija vadinama mikrobiota. Sąveikos su gamta skatinimas taip pat svarbus mažylio mikrobiotos, kuri palaiko imuninę sistemą, įvairovei užtikrinti.

Daugeliui mažylių geriausias maistinių medžiagų šaltinis yra motinos pienas. Motinos piene natūraliai esantys probiotikai ir prebiotikai gali turėti teigiamą poveikį mažylio žarnynui skatinant gerųjų bakterijų augimą ir stabdant potencialiai kenksmingų bakterijų plitimą.

Vis dėlto, jei krūtimi maitinti negalite arba nusprendėte to nedaryti, pasikonsultuokite su savo vaiko gydytoju dėl pieno mišinio su prebiotikais tinkamumo jūsų kūdikiui.

 

2) Sveikos mitybos skatinimas

Jūsų mažylio valgomas maistas turi didelę įtaką jo žarnyno sveikatai, todėl svarbu įsitikinti, kad tinkamų maistinių medžiagų ir gerųjų savybių turėtų kiekvienas kąsnis. Be įprastinio pieno, nuo 6 mėnesių amžiaus sveiką mitybą reikia papildyti vis didesniu vaisių, daržovių, viso grūdo kruopų, liesos mėsos ir žuvies kiekiu, o daug cukraus turintį ir perdirbtą maistą reikėtų riboti. Visiškai normalu, kad jūsų mažylį gali tekti šiek tiek paskatinti išbandyti naujus produktus. Jei vaikas matys jus ir visą šeimą besimėgaujančius tokiu maistu, labiau tikėtina, kad ir jis norės išmėginti.

Kai pradėsite kūdikio mitybą papildyti kietu maistu, puiku žinoti, kad probiotikų galima rasti jogurtuose ir raugintose daržovėse, pvz., raugintuose kopūstuose. Prebiotikų yra česnakuose, svogūnuose, poruose, šparaguose ir kai kuriuose naudingomis medžiagomis papildytuose pieno mišiniuose. Jei jaudinatės arba abejojate dėl kūdikio primaitinimo, susisiekite su savo sveikatos priežiūros specialistu.

 

3) Po truputį ir dažnai

Ar žinojote, kad jūsų kūdikio pilvelis maždaug 10 kartų mažesnis nei jūsiškis? Taigi reguliaresnis maitinimas mažomis porcijomis padės palaikyti jo energiją visą dieną ir apsaugos nuo persivalgymo ar pilvo pūtimo.

Atpylinėjimu vadinamas procesas, kai kūdikis atpila pieną arba jį išvemia praėjus nedaug laiko po maitinimo. Atpylinėjimas kūdikiams pasireiškia tikrai dažnai, tačiau jie jį „išauga“. Galbūt rūpinatės, kad jūsų mažylis negauna pakankamai maistinių medžiagų, bet jei jis gerai auga ir reguliariai tuštinasi, problemų kilti neturėtų. Jei jaudinatės arba norite papildomos pagalbos, susisiekite su savo sveikatos priežiūros specialistu.

 

4) Užtikrinkite, kad jis vartotų pakankamai skysčių

Motinos piene esantys prebiotikai užtikrins, kad jūsų mažylio išmatos liktų skystos. Vis dėlto šiek tiek paaugus dažna problema gali tapti vidurių užkietėjimas. Pagrindiniai ženklai – kietos išmatos, kurios atrodo kaip maži akmenėliai, blogo kvapo dujos arba per didelis įsitempimas. Užtikrindami, kad jūsų mažylis gauna pakankamai skysčių, padėsite apsisaugoti nuo vidurių užkietėjimo. Sveikiems kūdikiams iki 6 mėnesių amžiaus papildomų skysčių (tokių kaip vandens ar sulčių) nereikia, nes jie pakankamai skysčių ir maistinių medžiagų turėtų gauti iš motinos pieno ar pieno mišinių. Vyresniems nei 6 mėnesių vaikams derėtų visą dieną duoti atsigerti po truputį vandens. Vaikams iki 1 metų sulčių vartoti nepatariama.

 

5) Pajudėkite

Visi žinome, kokia gera savijauta būna po mankštos. Niekuo nesiskiria ir jūsų mažyliai! Kūdikio pilvuko masažas arba švelnus kojų judinimas „sukant dviratį“ gali padėti jam išsituštinti, o mažiems vaikams gali pagelbėti bendro pobūdžio mankšta. Kodėl kartu nepasimėgauti šokiais, tempimo pratimais arba joga?