Kaip žindymas krūtimi stiprina kūdikio imunitetą

Jūsų vaikelio imunitetas yra sudėtinga ir nuolat besivystanti sistema. Tyrimai rodo, kad tam tikri veiksniai, tokie kaip natūralus gimdymas ir maitinimas krūtimi, gali pagerinti kūdikio imunitetą. Pavyzdžiui, natūralaus gimdymo metu kūdikis kontaktuoja su mamos gimdymo takuose esančiomis natūraliomis bakterijomis, kurios aktyvina jo imuninę sistemą.

Imūnsistēma. Mazuli baro māte

Kūdikiai, gimę atlikus cezario pjūvį, susiduria su visiškai kitų rūšių ligoninės bakterijomis, todėl toks gimimo būdas siejamas su didesne alerginių ligų rizika.

Žinoma, ne visos motinos turi galimybę gimdyti natūraliai. Net jeigu jūsų vaikelis gimė atlikus cezario pjūvį, jo imuninę sistemą sustiprins motinos piene natūraliai aptinkami prebiotiniu poveikiu pasižymintys oligosacharidai. Šie junginiai kūdikio žarnyne skatina gerųjų bakterijų augimą. Jei vis dėlto vaikelio nemaitinate krūtimi, galite rinktis tam tikrus kūdikiams skirtus pieno mišinius, kurių sudėtyje gausu prebiotinio poveikio oligosacharidų. Toliau apžvelgsime naudingas motinos pieno savybes ir aptarsime, kaip užtikrinti tinkamą krūtimi nežindomų kūdikių imuniteto vystymąsi.

 

Natūralus gimdymas – natūrali nauda

Net du trečdaliai visų organizmo imuninių ląstelių yra žarnyne. Nėštumo metu kūdikio žarnynas yra sterilus. Jūsų kūdikį nuo ligų ir infekcijų apsaugo jūsų organizmo antikūnai, kurie į vaisiaus kraują patenka per placentą. Tai vadinama pasyviuoju imunitetu.

Natūralaus gimdymo metu kūdikis, slinkdamas gimdymo takais, susiduria su juose esančiomis bakterijomis, kurios kolonizuoja kūdikio žarnyną ir padeda suaktyvinti jo imuninę sistemą.

Jei vaikelis į pasaulį ateina atlikus cezario pjūvį, jis ištraukiamas tiesai iš gimdos, perpjovus priekinę pilvo sieną. Kai kurie tyrimai rodo, kad po cezario pjūvio gimusių kūdikių žarnyne paprastai būna mažesnis kiekis gerųjų bakterijų, todėl labiau tikėtina, kad tokiems vaikams pasireikš alergijos arba diarėja. Vis dėlto tais atvejais, kai gimdyti natūraliai gali būti rizikinga, cezario pjūvio pranašumai nusveria galimus tokios procedūros trūkumus.

 

Apsauginės motinos pieno savybės

Be to, kad motinos pienas aprūpina vaiko organizmą visomis maisto medžiagomis, kurios padeda jam gerai augti ir vystytis, jo sudėtyje taip pat yra specialių medžiagų, vadinamų prebiotinio poveikio oligosacharidais, kurie mažylio pilvelyje skatina gerųjų bakterijų augimą.

Prebiotinio poveikio oligosacharidai – gerųjų bakterijų maisto šaltinis. Šios medžiagos stiprina natūralius organizmo apsauginius mechanizmus ir gerina virškinimą.

Jei žindyti krūtimi negalite arba nenorite, vis tiek turite galimybę savo mažylio organizmą aprūpinti šiomis medžiagomis, maitindamos jį pieno mišinėliais su prebiotikais.

„Apta Advice“ komanda įsitikinusi, kad žindymas krūtimi yra geriausias kūdikių maitinimo būdas. Jei rinksitės mišrų maitinimą, jūsų krūtyse ims gamintis mažiau pieno, o visiškai nutraukus maitinimą krūtimi, kelio atgal nebebus. Jei vis dėlto nuspręsite mažylį maitinti iš buteliuko, nepamirškite laikytis toliau pateiktų nurodymų.