Dantukai
Ko tikėtis, kai kūdikiui pradeda kaltis dantukai?
Kalantis dantims, daugelis kūdikių jaučia gana stiprius skausmus. Krūties ar buteliuko čiulpimas skausmą gali dar labiau paaštrinti, nes kraujas suteka į jautrią dantenų vietą, todėl dygstant dantukams jūsų kūdikis gali atsisakyti krūties ar buteliuko. Kad įsitikintumėte, ar dygsta dantukai, nusiplaukite rankas ir perbraukite pirštu per kūdikio dantenas, ieškodama prasikalusio dantuko. Jei dantukai kalasi, tikėtina, kad jūsų laukia keletas nemigo naktų, didelis seilėtekis, maitinimo problemos, kūdikio dantenos bus patinusios ir raudonos, o pats kūdikis – gana irzlus. Be to, turbūt pastebėsite, kad jis labiau norės kramtyti tuos daiktus, kuriuos galės įsikišti į burną. Tai bus jūsų pirštai, žaislai ar bet kas, ką tik jis galės pasiekti.
Kurie dantukai prasikals pirmi?
Pirmus greičiausiai pamatysite prasikalusius du apatinius arba viršutinius, centrinius kandžius. Po jų prasikals šoniniai kandžiai. Nesirūpinkite, jei šiuo metu pastebite tarpus tarp dantų. Dantys dažnai prasikala keistais kampais, o tarpai tarp dantų paprastai išnyksta, kai prasikala visi 20 kūdikio dantukų.
Kada dantukai pradės kaltis ir kiek visa tai truks?
Dažniausiai dantukai pradeda kaltis 5-6 mėnesių kūdikiams. Tačiau kai kuriems kūdikiams pirmieji dantukai gali išdygti sulaukus 3 ar net 12 mėnesių. Neįmanoma nuspėti, kiek laiko truks kiekvieno dantuko dygimas. Galbūt jūs pastebėsite, kad vienas dantukas dygs net kelis mėnesius. Didieji krūminiai dantys neprasikals anksčiau, nei sulauksite pirmojo kūdikio gimtadienio, o jų kalimasis kūdikiui taip pat bus skausmingas, kels įtampą. Visi 20 naujų dantukų greičiausiai bus išdygę, iki kūdikiui sueis dveji metukai.
Gera naujiena yra tai, kad skausmingiausiai kalasi patys pirmieji dantukai, todėl nors šis gyvenimo etapas gali kelti stresą, toliau bus lengviau, be to, kol pradės kaltis stambesni krūminiai, bus laiko atsipūsti po pirmojo dygimo.