Problemos su miegu? Kaip padėti užmigti?
Neišvengiama, jog pirmaisiais kūdikio mėnesiai miegosite šiek tiek mažiau nei įprastai. Ką tik gimę mažyliai pabunda labai dažnai – jie nori valgyti, jiems reikia pakeisti sauskelnes arba jiems tiesiog reikia dėmesio.
Ką reikėtų žinoti apie kūdikio miegą?
- Šešių – devynių mėnesių kūdikiams per parą reikia maždaug keturiolikos valandų miego.
- Šiame amžiuje kūdikiai gali miegoti net septynias valandas neprabudę.
- Jeigu Jūsų mažylis miega ilgiau kaip septynias valandas, gali būti, jog jis pabunda, bet sugeba užmigti pats. Tai geras ženklas – kūdikis susitvarko pats ir greičiausiai neturės problemų su miegu.
- Gali būti, kad vaikas per dieną nusnūsta ne ilgiau kaip porą valandų – tai galėtų būti valandėlė ryte ir dar valanda po pietų.
Kūdikio miegas svarbus visai šeimai
Nepatenkintas, nesugebantis užmigti ir miegoti mažylis sukelia stresą visai šeimai.
Pasitelkite kelis pagrindinius principus
- Sužinokite, ką daryti, jei kūdikis pabudo naktį ir pradeda verkti.
- Sprendimą dėl savo veiksmų tokiose situacijose priimkite dieną, o ne naktį. Akimirkos, kai mažylis verkia ir yra neramus, nėra pačios geriausios nuspręsti ir išbandyti savo veiksmus.
- Galbūt prieš eidami pas nubudusį ir verkiantį vaiką minutėlę palauksite?
- Nepamirškite, kad kūdikiui augant reikės tobulėti ir keisti strategiją.
Keletas patarimų, kaip padėti mažyliui lengviau užmigti.
- Kūdikis gali jausti nerimą, jei pajus, kad jūsų nėra šalia, todėl priminkite jam apie savo buvimą ir raminkite jį įpratusiais dalykais – žaislu, naktine lempute ar muzika.
- Stenkitės ir laikykitės trumpų ir praktiškų prieš miegą ritualų, antraip mažylis stengsis pratęsti malonias su jumis praleistas akimirkas, nors tuo metu turėtų miegoti.
- Verčiau praleiskite gražias ir abipusiai malonias akimirkas kartu kitu metu, pavyzdžiui, po vonios ar anksti ryte.
- Per didelis energijos kiekis kūdikiui gali sukelti problemų, nes jis nežino, kaip su tuo susitvarkyti, ypač kai jau gali atsistoti ir vėl atsisėsti į lovelę.
- Mėginkite mažylį išmokyti, kaip pačiam atsigulti, arba švelniai paguldykite jį atgal į lovytę nesijaudindami, nesibardami, bet ir neimdami į rankas.
- Gali būti, kad guldymas į lovą devintą vakaro ar net vėliau yra kūdikiui per vėlus. Pamėginkite kūdikį guldyti valanda anksčiau.
- Prieš miegą pasirūpinkite, kad atmosfera namuose ir jūs patys būtų ramūs ir atsipalaidavę. Jei likusi šeima ir tai, kas vyksta namuose, atrodo pernelyg jaudina, kūdikis natūraliai nenorės miegoti.
- Vaiko kambaryje turėtų tvyroti nuotaikinga, tačiau ir raminanti atmosfera, čia turi būti keli mieli vaikui tinkantys žaislai, gali būti ir muzikinių žaislų, maloni patalynė ir minkšta antklodė.
Visada laikykitės tų pačių ritualų, padedančių užmigti
Kurkite reguliarius ritualus, kurie padės jūsų kūdikiui priprasti prie jų ir eiti miegoti tuo pačiu metu.
- Įsitikinkite, kad jūsų vaikas valgo ir eiti miegoti kiekvieną dieną tuo pačiu laiku, nesvarbu, ar tai darbo diena, ar savaitgalis.
- Įveskite laipsniškus ritualus prieš miegą ir įsitikinkite, kad jie visada yra vienodi.
- Ritualu galėtų tapti vonelė, ramus žaidimas arba dainelė – svarbu tai daryti kas vakarą tuo pačiu metu.
- Mėginkite vaiko nepratinti prie to, kad prieš miegą jis visada maitinamas krūtimi ar supamas rankose, priešingu atveju jis visada bus nepatenkintas, kai paguldysite jį į lovytę.
Paskatinkite vaiką nusiraminti be Jūsų pagalbos
Kad kūdikis galėtų išmiegoti visą naktį nepabudęs, svarbu, kad jis išmoktų nusiraminti ir be jūsų pagalbos, todėl kai tik kūdikis verkia ir jūs prieinate prie jo lovelės, neimkite jo ant rankų, kad nusiramintų. Žinoma, jei matote, kad jūsų mažylis labai alkanas, reikia keisti sauskelnes arba atrodo, kad serga ar isteriškai verkia, būtinai paimkite kūdikį ant rankų ir padėkite jam.
Pabandykite kaskart neiti prie mažylio, vos tik jis pravirksta. Stebėkite, ar jis nusiramina ir užmiega pats. Maitinimas nėra geriausias sprendimas sprendžiant miego problemas. Jei kūdikis per dieną pavalgė pakankamai, nakčiai nesiūlykite jam krūties ar buteliuko. Tiesiog įeikite į vaiko kambarį, švelniai paglostykite jo nugarą arba tyliai pakalbėkite su juo, bet neimkite į rankas ir nesūpuokite. Pasiūlykite kūdikiui jo mėgstamą antklodę ar minkštą žaislą, kad jis nurimtų.