Svarbiausieji etapai – šliaužiojimas, vaikščiojimas ir kalbėjimas

Dauguma kūdikių pradeda šliaužioti būdami maždaug 7–10 mėnesių amžiaus, netrukus po to, kai jie išmoksta sėdėti be pagalbos. Tačiau nenuliūskite, jei jie nešliaužioja, nes daug kūdikių pasirenka kitokį judėjimo būdą, pavyzdžiui velka užpakaliuką, verčiasi arba šliaužia ant pilvuko. Kai kurie kūdikiai apskritai praleidžia šliaužiojimo stadiją ir iš karto pradeda stovėti bei vaikščioti.

Bērnu kognitīvā attīstība. Mamma un mazulis

 

Vaikščiojimas

Pirmasis jūsų kūdikio žingsnis yra vienas svarbiausių jo vystymosi etapų. Vieną minutę jis atsistoja, o kitą – jau vaikščioja aplink kambarį. Pirmieji mažylių žingsniai yra pirmieji jų judesiai nepriklausomybės link.

Dauguma kūdikių žengia savo pirmuosius žingsnius būdami 9–12 mėnesių amžiaus, tačiau nesijaudinkite, jei tai užtrunka šiek tiek ilgiau. Kai kurie kūdikiai mielai palaukia, kol jiems sueis 16 ar 17 mėnesių. Kai Jūsų kūdikis įgis pasitikėjimą savimi, pastebėsite, jog Jums bus sunku suspėti paskui jį – koks gretas jis bus!

 

Kalbėjimas

Jūsų kūdikis išmoks kalbėti per pirmuosius dvejus metus ir per visą šį laiką jis klausysis jį supančio pasaulio, mokysis kalbos taisyklių bei bendravimo.

Augdami mažyliai pradės lavinti ir stiprinti savo liežuvį, lūpas, gomurį, kad galėtų ištarti garsus, o vėliau šie garsai suformuos tikrus žodžius. Žodžių jis išmoks iš jį supančių žmonių ir nuo 18 mėnesių iki dvejų metukų amžiaus, kai įgaus pasitikėjimo, ims sudarinėti paprastus sakinius. Pirmasis ištartas kūdikio žodis yra labai ypatingas momentas. Dažniausiai tai būna žodis „mama“ arba „tete“ ar atvirkščiai. Jūsų kūdikis nepasirenka favoritų, tai tiesiog tas žodis, kurį jam lengviau ištarti.