Pirmosios 1000 dienų suteikia didelę galimybę!

MPAA (Mitybos programavimas ankstyvajame amžiuje) tyrimų duomenimis, mažylio sveikatos ateitis – Jūsų rankose.

Pirmās 1000 dienas. Mazulis pieskaras mammas vēderam. Laimīga ģimene gaida bērniņu

Visos mamos labai rūpinasi savo vaikučių sveikata. Remiantis dabartiniais moksliniais tyrimais nustatyta, jog genai lemia daugiausiai 20 proc. būsimos vaiko sveikatos, likę 80 proc. tenka išoriniams veiksniams– tai supanti aplinka, mityba ir kt.Šiuo laikotarpiu Jūs turite galimybę teigiamai paveikti vaiko sveikatą, nes mityba yra labai svarbi.

Remiantis naujausiais MPAA (Mitybos programavimas ankstyvajame amžiuje) tyrimais, mitybos reikšmė nuo pat apvaisinimo iki dvejų metų amžiaus yra labai svarbi, formuojanti jo viso gyvenimo sveikatos pagrindus. Per pirmąsias 1000 dienų greičiausiai vystosi pagrindinės organizmo sistemos: medžiagų apykaitos, smegenų ir imuninė sistema.

Kas yra MPAA? (Mitybos programavimas ankstyvajame amžiuje): MPAA tyrimai nagrinėja motinos ir vaiko mitybos poveikį ilgalaikei vaiko sveikatai.

Jums, kaip būsimai mamytei, tai reiškia, kad, tinkamai maitindamasi nėštumo metu, galite turėti įtakos būsimai kūdikio sveikatai. Pasinaudokite šia galimybe ir pasirūpinkite būsima savo vaikelio sveikata!

 

Pirmosios 1000 dienų suteikia didelę galimybę

Pirmosios 1000 dienų nuo nėštumo iki ankstyvojo amžiaus suteikia unikalias galimybes. Tinkamai maitindami savo kūdikį šiuo svarbiu laikotarpiu galite daryti įtaką jo sveikatos sistemų vystymuisi: medžiagų apykaitos, smegenų ir imuninės sistemos procesams, o taip pat taip sumažinti vėlesnių ligų rizikos atsiradimą.

Pasinaudokite šia galimybe ir pasirūpinkite savo vaikelio sveikata šiandien!

 

Naudokitės galimybe nėštumo metu

„1000 dienų laikotarpis“ prasideda nuo apvaisinimo momento. Prenatalinėje fazėje mamos mityba gali turėti ilgalaikį teigiamą poveikį vaiko sveikatai. Jūsų mitybos įpročiai nėštumo metu yra gyvybiškai svarbūs jūsų kūdikiui.

Įvairių maistinių medžiagų poreikis nėštumo metu yra žymiai didesnis negu kitais gyvenimo laikotarpiais,todėl svarbu sukaupti maistinių medžiagų atsargų, kad jūs ir jūsų kūdikis iš šių atsargų visuomet galėtų gauti visus reikalingus vitaminus, mineralus ir mikroelementus. Jūsų mityba turi būti subalansuota ir įvairi. Geležis, jodas, folio rūgštis, kalcis, ilgos grandinės polinesočiosios riebalų rūgštys (LCP) yra labai svarbūs elementai Jūsų valgiaraštyje. Valgykite daug šviežių vaisių ir daržovių, neskaldytų grūdų produktų ir bulvių, kartais liesos mėsos ir pieno produktų, bent kartą per savaitę – riebios žuvies.

Auksinė taisyklė– valgyti ne dvigubai daugiau, bet dvigubai „kokybiškiau” nei įprastai.

 

Patarimai

Jūsų vaikas gauna energijos iš Jūsų sukauptų maistinių medžiagų atsargų. Stenkitės, kad jūsų organizmas gautų daug vitaminų, mineralų ir mikroelementų. Jūsų kūdikis iš Jūsų gauna visas būtinas maistines medžiagas, reikalingas augimui ir medžiagų apykaitos, smegenų bei imuninės sistemos vystymuisi. Jeigu Jūs ir Jūsų vaikelis esate tinkamai jomis apsirūpinę, tuomet galėsite mėgautis šiomis jaudinančiomis 40 savaičių ir būti tikros, kad padarėte visa kas geriausia sau ir savo kūdikiui.

Mes pateiksime Jums įvairios informacijos, kad užtikrintume ir padėtume Jums sukurti sveikos mitybos pagrindus Jūsų vaikui. Taigi, jūs galite pasinaudoti MPAA tyrimų išvadomis apie ankstyvojo amžiaus mitybos įtaką kasdieniame gyvenime.

Pasinaudokite savo galimybe ir suteikite kūdikiui vertingiausią dalyką kelyje į laimingą gyvenimą – daug meilės ir gerą sveikatą.