Perėjimas iš vaikiškos lovytės į didesnę
Kada ir kaip jūs turite perkelti savo vaiką iš vaikiškos lovytės į didesnę
- Daugelis tėvų perkelia savo vaikus iš mažų lovyčių į didesnes nuo 18 mėnesių iki trejų su puse metų amžiaus.
- Pagrindinis skirtumas – vaikiška lovelė turėjo apsaugines groteles, o naujoje vaiko lovoje jų nebus, todėl jūsų vaikas galės laisvai iš jos išlipti.
- Tai jaudinantis žingsnis vaiko gyvenime, jūs parodysite vaikui, kad jis jau yra gana didelis ir gali miegoti tokioje lovoje kaip ir suaugusieji. Vadinasi, jūs pasitikite, kad vaikas deramai elgsis ir bus „didelis“.
- Mažylis iš lovelės į didesnę vaiko lovą dažniausiai perkeliamas ne dėl kokių nors ypatingų priežasčių, o tiesiog todėl, kad jis išaugo lovelę ir didesnėje jausis patogiau.
- Jūs galite nuspręsti, kad atėjo laikas keisti lovą, jei jūsų vaikas bando išsiropšti iš lovelės.
- Gali būti naudinga perkelti vaiką į didesnę lovą, jei sodinate jį ant puoduko. Iš „didesnio“ vaiko lovos, prispyrus reikalui, jis galėtų nueiti iki tualeto ar puoduko.
Kaip vaikai reaguoja į pasikeitimą
- Kaip ir į kiekvieną pasikeitimą gyvenime, į perėjimą iš vaikiškos lovelės į didesnę vaikai reaguos skirtingai. Kai kurie prisitaiko automatiškai, o kitiems tai padaryti būna ne taip lengva.
- Kad pereinamasis laikotarpis būtų lengvesnis, naują vaiko lovą pastatykite į senosios vietą, duokite apsikloti įprasta antklode, kad jam būtų jaukiau miegoti.
- Įtraukite vaiką į lovelės keitimo procesą: pasiimkite jį į parduotuvę, kad jis galėtų kartu su jumis išsirinkti naują lovą.
- Įtaisykite lovos krašto apsaugą, kad vaikas miegodamas neišsiristų iš lovos.
- Kai kurie vaikai sunkiai pripranta prie naujos lovos. Jei matysite, kad vaikas nepatenkintas, būkite pasirengusi sugrąžinti senąją lovelę.
- Net jei jūsų vaikas sugrįžo į senąją lovelę, pasistenkite parodyti, kad tai ne bausmė ar žingsnis atgal, o dar vienas smagus nuotykis.
- Apsipratęs jis su džiaugsmu miegos savo naujoje lovoje. Jam tiesiog gali prireikti daugiau laiko priprasti prie pokyčių.