Kodėl motinos pieno oligosacharidai yra tokie svarbūs ir kodėl šis pienas geriausias?
Motinos pienas – nuostabus gamtos kūrinys. Jis sudarytas iš daugelio skirtingų maistinių ir biologiškai aktyvių junginių, kurie kartu padeda kūdikiui gerai augti, įgyti imunitetą, padeda vystytis žarnynui ir smegenims.
Vienas iš šių junginių yra motinos pieno oligosacharidai (HMOS). Čia panagrinėsime, kas yra motinos pieno oligosacharidai ir kokį vaidmenį jie atlieka, kaip pagrindiniai augančio kūdikio mitybos elementai.
Kas yra motinos pieno oligosacharidai (HMOS)?
Motinos pieno oligosacharidai yra motinos piene natūraliai esančių angliavandenių molekulės. Tai trečia pagal dydį kietoji sudedamoji motinos pieno dalis po laktozės ir lipidų, viename motinos pieno litre yra 12–15 g motinos pieno oligosacharidų.
Kiekvienas motinos pieno oligosacharidas atlieka ypatingą funkciją. Motinos piene yra daugiau kaip 200 žinomų motinos pieno oligosacharidų struktūrų, kurios veikdamos išvien padeda formuotis sveikai imuninei sistemai per žarnyną.
4 pagrindiniai motinos pieno oligosacharidų privalumai
Nesuvirškinti motinos pieno oligosacharidai gali keliauti virškinamuoju traktu iki apatinės žarnyno dalies. Ten jie skatina gerųjų bakterijų augimą ir veiklą. Gerai subalansuota žarnyno mikroflora yra labai svarbi sveiko vystymosi ir imuniteto funkcionavimo sąlyga.
Tiesioginis poveikis imuninėms ląstelėms. Įrodyta, kad motinos pieno oligosacharidai tiesiogiai veikia imuninę sistemą, palaiko imunines ląsteles, kad jos galėtų tinkamai reaguoti į pašalines medžiagas.
Palaiko imuninę sistemą. Motinos pieno oligosacharidai neleidžia plisti infekcijai, kliudo patogenams patekti į kūną ir jį susargdinti.
Padeda formuotis smegenims. Žarnyno mikroflora iš dalies yra susijusi su smegenų vystymusi. Užtikrindami žarnyno mikrofloros pusiausvyrą motinos pieno oligosacharidai padeda formuotis smegenims.