Namie ir išvykus

Mes viliamės, kad pykinimas rytais jums – jau blėstantys prisiminimai ir jūs jaučiatės labai energinga. Gali būti, kad šiuo metu atsirado keistas poreikis puošti namus. Tai „lizdo sukimo“ instinktas, arba sindromas, kuris daugeliui moterų atsiranda artėjant vaikelio gimimui. Jeigu pradėjote remontuoti laisvą erdvę, kad paverstumėte jį vaikų kambariu, saugokitės medžiagų, turinčių švino. Sąlytis su švinu besilaukiant gali padidinti kūdikio apsigimimo pavojų, todėl atidžiai perskaitykite priemonių, kurias ruošiatės naudoti dirbdami, etiketes. Grandyti dažus jums griežtai draudžiama, o skiedikliai ir dažų valikliai gali būti itin pavojingi. Šiuos darbelius palikite atlikti kam nors kitam. Jei jau negalite susilaikyti nedažiusi, pasirinkite vandens pagrindu pagamintus dažus ir dažydama laikykite pravirus langus, kad neprisikvėpuotumėte kenksmingų medžiagų. Taip pat saugokitės ir nekelkite nieko sunkaus. Besilaukiant jūsų raiščiai suminkštėja, todėl galite lengviau susižeisti.

 

Jūs nusipelnėte pertraukėlės

Antras nėštumo trimestras – idealus laikas kur nors ištrūkti. Pirmo trimestro negalavimai jau praeityje, o trečiojo sunkumai – dar tik priešakyje. Pasinaudokite žvalumo antplūdžiu ir palepinkite save ir partnerį išvyka, nes bent jau kurį laiką tai gali būti paskutinė galimybė pabūti dviese.

Vis dar galite planuoti atostogas užsienyje – dauguma oro linijų bendrovių leis jums keliauti iki 28-os savaitės, bet prieš keliaudama būtinai pasiskaitykite jų taisykles – pastarosios gali skirtis. Atsiminkite, kad lėktuvas – ne pati patogiausia vieta, todėl pagalvokite, ar tikrai verta vykti toli. Štai keli patarimai, padėsiantys padaryti jūsų kelionę malonesnę: kad pagerėtų kraujotaka, pasirąžykite, pasivaikščiokite, kad galėtumėte dažniau vaikščioti į tualetą, užsisakykite vietą prie tako. Nusiaukite batus ir, jei šalia rasite laisvą kėdę, aukščiau pakelkite kojas. Prieš keliaujant į egzotines šalis gali prireikti pasiskiepyti. Jūsų šeimos gydytojas patars, kokie vaistai nekenkia jūsų nėštumui. Svečioje šalyje rūpinkitės maisto higiena. Galbūt turėsite gerti parduotuvėje pirktą vandenį, jei bėgantis iš čiaupo bus blogos kokybės. Tokiais atvejais jūs turėtumėte vengti ir vaisių bei daržovių, nuplautų vandeniu iš čiaupo, taip pat ledų, pagamintų iš nesterilių produktų, žodžiu, bet kurių produktų, galinčių sukelti apsinuodijimo pavojų.

Jei nutariate keliauti savo šalyje, automobilyje važiuokite saugiai, saugos diržą prisisegusi taip, kad viena jo dalis eitų per pilvo apačią, o kita – tarp krūtų. Jeigu jaučiate, kad trūksta atramos, už nugaros užkiškite pagalvėlę. Kad galėtumėte nueiti į tualetą ir pramankštinti kojas, planuokite sustoti dažniau.