Namų paruošimas kūdikiui

Jau užsikrėtėte dekoravimu? Jei dar ne, natūrali trauka gražinti savo lizdelį netrukus taps nenugalima. Tačiau nepersistenkite. Dabar ne laikas laipioti kopėčiomis ir stumdyti sunkius baldus. Geriau šiam mielam procesui tik vadovaukite, o jūsų rankos tedirba lengvesnius darbus. Jūsų kasdieniniam gyvenimui su vaikeliu reikės svarbesnių dalykų nei spalvų deriniai: pavyzdžiui, vaikiškos lovytės, automobilinės kėdutės sulankstomo ar kitokio vežimėlio. Žvalgykitės po parduotuves, naršykite internete, klausinėkite draugų ir nepamirškite, kad tokie daiktai nevienkartiniai (galbūt po kiek laiko juos vėl naudosite ar kam nors paskolinsite), todėl žiūrėkite, kad jie būtų patogūs ir jums pačiai.

Sąrašas daiktų, kurių reikėtų kūdikiui, gali būti begalinis. Kad nenugrimztumėte pasirinkimo liūne ir nepamirštumėte pagrindinių dalykų, susidarykite sąrašą. Neišvengiama, kad vos kūdikiui gimus jus užlies jūra dovanotų žaislų, rankšluosčių, drabužėlių, todėl nesistenkite ištuštinti visų čipolinų, tindi rindi ar gandrų lentynų. Taip pat dera prisiminti, kad pirmieji drabužėliai kūdikiui tiks tik keletą savaičių, po to reikės didesnių. Sauskelnės ir servetėlės retai kada dovanojamos, todėl jų atsargų galite sukaupti iš anksto. Kad ir kaip būtumėte nusiteikusi dėl maitinimo krūtimi, gerai būtų turėti atsarginį planą. Liemenėlės ir jų įklotai, skirti maitinančioms yra ne tokie patrauklūs, bet reikalingi pirkiniai. Paklauskite patarimo dėl tinkamiausių drabužėlių dydžių ir gamintojų pavadinimų.

 

Rūpinkitės kūdikio saugumu

Apsaugoti vaikutį nuo pavojų – natūralus motinos instinktas, o saugiausia šiuo metu, matyt, namuose. Tačiau jei susilaukėte pirmojo vaikelio, jūsų namai mažam žmogučiui gali būti ne patys saugiausi. Tai nereiškia, kad iš karto turite pulti pirkti vartelius, neleidžiančius mažyliui priartėti prie laiptų, nes jis dar kurį laiką net nešliaužios, bet išties nustebsite matydama, kaip greitai eina laikas, todėl pasiruošti iš anksto – nepakenks.

 

Laikas atostogauti?

Nėštumui besibaigiant išvažiuoti kur nors toliau negu apsipirkti užmiesčio bazėje turėtumėte tik atsiradus labai svarbiam reikalui. Tačiau jei be galo norite gerai praleisti laiką su mylimuoju, kol dar nesate trise, atostogos jus tikrai pradžiugins. Skristi jums galbūt per vėlu – daugelis skrydžių bendrovių nėščiosioms yra nustatę 28-ių savaičių ribą. Žinoma, tai nereiškia, kad negalite išvykti. Galite, – tik ne taip toli. Stenkitės mažinti bet kokį su atostogomis susijusį stresą: nekurkite didelių planų ir išvažiuokite anksti, kad keliaudami turėtumėte laiko sustoti ir nueiti į tualetą.

Nėštumo pabaigoje geriau pasilikti arčiau namų, kad anksčiau, nei numatyta, prasidėjęs gimdymas neužkluptų netikėtai. Jei jums išties reikia pailsėti ir atsipalaiduoti, kodėl nepasirinkus grožio salono procedūrų, pavyzdžiui, veido masažo ar pedikiūro… Jūs turite rinktis tinkamas vandens pramogas, nes ilsėjimasis karštoje saunoje ar vonioje gali kenkti jūsų kūdikiui. Jei abejojate, pirmiausia paklauskite gydytojo.