Visa tiesa apie odą
Jūs visa švytite. „Argi ji nespindi?“, „Ji tiesiog žydi“, – būdama nėščia girdėsite tokių ir panašių komplimentų. Tačiau kokių dar odos pokyčių galite tikėtis ? Kaip galima išsaugoti tobulą odą ir ar įmanoma išvengti strijų? Tam, kad padėtume jums geriau suprasti rūpimus klausimus, panagrinėsime juos nuodugniau.

Ar viskas kūne spindi? Nėštumas gali nuostabiai paveikti jūsų veido odą. Visų pirma pagerėjusi kraujotaka paryškina jūsų skruostus, o hormonai stimuliuoja jūsų riebalines liaukas, suteikdami veidui lengvą spindesį. Be to, jūsų oda labiau sulaiko vandenį, todėl išsilygina smulkios raukšlės – tad jūs žavingai ir sveikai spindite. Deja, kai kurias moteris tie patys procesai vargina – dėl besikaupiančio vandens sau galite atrodyti išpurtusi, o pagerėjusi kraujotaka gali paryškinti įvairias ant jūsų odos esančias dėmeles. Nenusiminkite – ir toliau gerkite daug skysčių, bet stenkitės daugiau ilsėtis ir savo „margumą“ paslėpkite drėkinamuoju makiažo kremu arba maskuojamuoju kosmetiniu pieštuku.
Nėščiosios kaukė
Besilaukdamos daugelis moterų susiduria su chloazma – rudomis pigmentinėmis dėmėmis ant veido ir kaklo. Paprastai ji dar vadinama nėštumo kauke. Jos atsiradimo priežastis – odoje padidėjusi melanino ląstelių gamyba. Taip jūsų kūnas apsisaugo nuo žalingo saulės poveikio. Chloazma išnyksta per kelis mėnesius po gimdymo, tačiau geriausias būdas sumažinti dėmėtumą – visų pirma vengti tiesioginių saulės spindulių. Kad oda būtų nuolat apsaugota, tepkite ją drėkinamuoju dieniniu kremu, turinčiu 15 SAF (saulės apsaugos faktorius – vert. past.), o lauke būdama ilgiau, procedūrą kartokite.
Jautri tema
Nėštumo metu keičiasi ne tik jūsų veido oda. Galite pastebėti, kad visas jūsų kūnas tapo jautresnis ir dirglesnis. Pagrindinė šio jautrumo priežastis – hormonų pokyčiai, be to, augant pilvui oda tempiasi ir darosi dar jautresnė. Jeigu ji sudirginama, pasistenkite atrasti ir pašalinti šio reiškinio priežastį. Tai gali būti jūsų naudojami skalbimo milteliai, kvepalai, kūno losjonas, o gal saulės šviesa. Kad sumažintumėte bet kokią nemalonią jauseną dėl savo odos, drėkinkite ją švelniu kremu, o pastebėjusi bėrimą kreipkitės į gydytoją.
Stebėkite pakitimus
Svyruojantis hormonų lygis veikia mūsų riebalines liaukas ir kartais gali sukelti nepageidaujamą spuogų protrūkį. Laikui bėgant spuogai išnyks, tačiau kol jų yra, kasdien švelniai valykite odą. Venkite senas odos ląsteles šalinančių šveitiklių, sausindama veidą geriau ne trinkite, bet tapšnokite ir įsigykite neriebaus drėkinamojo kremo, kuris neužkimštų jūsų odos porų.
Odos išsitempimas
Strijos! O, kaip mes jų nekenčiame! Deja, jų atsiranda devyniasdešimčiai procentų moterų – na, bent jau galime pasiguosti, kad yra ir daugiau tokių! Strijos išryškėja mums priaugus svorio, kuomet oda iš tiesų išsitempia. Guodžia ir tai, kad šios ant pilvo, šlaunų ar krūtų atsiradusios rausvos, violetinės, kartais rusvos linijos galų gale nublanksta iki sidabrinio atspalvio ir pastebimos mažiau. Sumažinti žymes jūs galite palaikydama savo odos elastingumą – gerai maitindamasi, vartodama daug vandens ir tepdama odą drėkinamuoju kremu. Visgi reikėtų suprasti, kad ir nepageidaujamos, šios žymės – tiesiog motinystę liudijantis faktas, kurį turime priimti.
Ir dar – pigmentinė juosta
Pigmentinė juosta – per antrą nėštumo trimestrą atsirandanti plona tamsi linija, prasidedanti bambos srityje ir pasibaigianti ties gaktikauliu. Tai vyksta dėl išsitempusių jūsų pilvo raumenų, kad augantis kūdikis turėtų vietos. Vienoms moterims ši linija išryškėja labiau, kitoms – mažiau. Tačiau kad ir kokia tamsi ji būtų, praėjus keletui savaičių po gimdymo, kai pilvo raumenys atgauna įprastą padėtį, ji išblunka.