22 savaitė
Vaiko vystymasis
Vaikas jau visai nemažas, dabar jis maždaug 27–28 centimetrų ir sveria apie 450 gramų. Kadangi vystosi jo klausa ir gebėjimas suvokti tai, kas vyksta, vaikas vis daugiau reaguoja į jūsų balsą. Jo veidas ir kūnas jau kaip naujagimio, nors oda vis dar permatoma ir riebalų atsargos dar nesusiformavusios.
Jus ir jūsų kūnas
Nėštumo metu odoje kaupiasi vanduo, todėl atrodote itin graži ir jauna. Kadangi greitėja kraujotaka, oda atrodo rausva. Būtent todėl dauguma būsimų mamų nėštumo metu švyti. Nėštumo metu dėl hormonų pokyčių oda gamina daugiau sebumo, todėl gali atsirasti inkštirų. Pakankamas sebumo kiekis suteikia odai elastingumo, tačiau per didelis jo išsiskyrimas užkemša poras, oda tampa riebi, atsiranda juodų taškelių. Jeigu nėštumo metu atsirado spuogų, reguliariai valykite odą švelniomis valymo priemonėmis ir naudokite drėkinamąsias priemones be aliejų. Netrinkite odos ir nenaudokite kompresų, taip pat nenaudokite gydomųjų kremų nuo spuogų be gydytojo patarimo. Per kelias savaites po gimdymo jūsų oda vėl bus įprastos būklės.
Nėštumo metu oda tampa jautri ne tik dėl pasikeitusių hormonų, bet ir todėl, kad ji pati yra minkštesnė. Jeigu jūsų oda sausa ir jautri, nebūkite ilgai saulėje ir naudokite apsauginį kremą nuo saulės. Nepamirškite, kad odą būtina drėkinti aliejais, skirtais naudoti vonioje. Rinkitės drabužius iš natūralių audinių, pavyzdžiui, medvilnės arba lino. Jeigu jaučiate dirginimą, išsiaiškinkite, kas jį sukėlė. Galbūt skalbimo priemonė arba kvepalai?
Ar žinote, kad …
Kadangi papildomoms kraujo atsargoms, kurias jūsų organizmas gamina vaiko augimui, reikia daug vandens, galite jausti, kad organizmui trūksta vandens, net jei einate į tualetą kelis kartus per dieną. Gerkite pakankamai vandens.