1 savaitė

1 savaitė
Pirmas trimestras
Antrasis trimestras
Trečiasis trimestras

Išanalizavusi nėštumo eigą suprasite, kokią reikšmę turi sveika mityba prieš pastojant ir pirmosiomis nėštumo savaitėmis, nors, ekspertų nuomone, šiuo metu jūs dar nesilaukiate.

 

Kaip apskaičiuoti gimdymo datą

Pirmoji nėštumo savaitė daugeliu atvejų laikoma paskutinių mėnesinių savaitė iki pastojimo. Šio atrodytų nelogiško požiūrio laikomasi tam, kad truputį anksčiau būtų galima nustatyti gimdymo data, nes nėštumas įprastai pradedamas skaičiuoti nuo paskutinių mėnesinių pradžios, net jei kūdikis tuo metu dar nėra pradėtas. Labiausiai tikėtina, kad spermatozoidas apvaisina kiaušialąstę antrosios oficialiai nustatytos nėštumo savaitės pabaigoje.

 

Pasirūpinkite savo sveikata prieš pastodamos

Jeigu planuojate šeimos pagausėjimą, patartina laikytis sveikos mitybos jau prieš pradedant kūdikį. Sveika mityba ne tik padės pastoti, bet ir suteiks tinkamas sąlygas vaiko ląstelių vystymuisi. Maitindamosi sveikai suprantate, kaip tai yra svarbu vaiko ateičiai.

 

Maistinių medžiagų įtaka vaiko ateičiai

Naujausi tyrimai rodo, kad tėvų genai lemia tik 20% būsimo vaiko sveikatos. Kitus likusius 80% vaiko sveikatos lemia išoriniai veiksniai, kurie yra svarbūs nuo pat gyvenimo pradžios, pavyzdžiui, mamos sveikatos būklė pastojimo metu.

Maistinės medžiagos, kurias vaikas gauna nėštumo metu ir pirmaisiais trimis savo gyvenimo metais, turi įtakos vaiko genų formavimuisi. Ši informacija leidžia geriau suprasti maistinių medžiagų svarbą vaiko ateičiai.

 

Vitaminai ir folio rūgštis           

Jei dar nevartojate maisto papildų nėščiosioms, dabar pats metas. Rinkitės maisto papildus, kuriuose yra folio rūgšties – ypač svarbios medžiagos, kuri vėliau bus būtina vaikui, kad laiku išsivystytų jo nervinis vamzdelis. Pageidautina gauti 0,4 mg folio rūgšties kasdien, o pirmojo nėštumo trimestro metu šį kiekį reikėtų padidinti iki 0,8 mg per dieną. Yra daug kitų vitaminų, kuriuos vartodama pasiruošite sėkmingam kūdikio pradėjimui.