3 savaitė
Trečiąją savaitę apvaisinta kiaušialąstė endometriume jau pradeda formuoti du pirmuosius ląstelių sluoksnius. Vaisius tik milimetro dydžio, bet šiuo metu motinos sveikas gyvenimo būdas yra ypač svarbus vaiko ateičiai.
Kas vyksta jūsų kūne?
Jeigu antrąją nėštumo savaitę jums įvyko ovuliacija ir jūs pastojote, tai trečiąja savaitę atėjo laikas apvaisinimui. Šiame etape susijungia spermatozoidas ir kiaušialąstė, padidėja estrogeno ir progesterono lygis. Šie hormonai gaminami kiaušialąstėse ir yra ypač svarbūs embriono vystymuisi. Padidėjęs estrogeno ir progesterono lygis turi įtakos gimdos gleivinei. Tai svarbu, kad apvaisinta kiaušialąstė sėkmingai įsitvirtintų ir vystytųsi, o nėštumas būtų sklandus.
Kūdikio vystymasis trečiąją nėštumo savaitę
Jūsų kūdikis (tiksliau sakant, embrionas) šiuo metu pasiekė apvaisintos mikroskopinės ląstelės stadiją. Nuo trijų iki penkių dienų po apvaisinimo embrionas, susidedantis iš 12–15 blastomerų (morulės), patenka į gimdą ir pradeda gaminti trofoblastus, kurie apsupa ir maitina embriono ląsteles, iš kurių vėliau išsivystys kūdikis. Trofoblastai leidžia formuotis placentos daliai, supančiai vaiką visą nėštumo laikotarpį.
Kaip galite prisidėti prie vaiko sveikatos
Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad 80% vaiko sveikatos lemia išorės veiksniai ankstyvosiose gyvenimo stadijose. Tai susiję ir su aplinka, kurioje vaikas gyvena, ir maisto medžiagomis, kurias jis gauna iš motinos nėštumo metu ir pirmaisiais trimis gyvenimo metais. Būsima mama teigiamai veiks kūdikio vystymąsi, jei laikysis sveiko ir subalansuoto gyvenimo būdo.
Būsima mama gali nežinoti, kad laukiasi kūdikio, nes nėštumo testas teigiamą rezultatą rodo tik prasidėjus ketvirtajai nėštumo savaitei, kai organizme pradeda didėti gaminamų hormonų kiekis. Kokių pokyčių gali atsirasti jūsų kūne per ateinančias savaites?