8 savaitė
Mažylio vystymasis
Dabar jūsų mažylis pasiekė 1,6 centimetro ūgį ir vis labiau panašėja į žmogų. Dabar jis jau ne embrionas, o vaisius. Kaulai ir vidaus organai vystosi toliau, formuojasi pirštai.
Jūs ir jūsų kūnas
Jeigu blogai jaučiatės, nesijaudinkite – tai normalu. Nėštumo pradžioje bloga savijauta skundžiasi du trečdaliai moterų. Dažniausiai pykinimas kankina rytais, bet gali pasireikšti ir kitu laiku. Deja, artimiausios nėštumo savaitės įprastai pačios nemaloniausios. Keturioliktąją savaitę daugumai būsimų mamų šie simptomai dingsta, todėl patartina iš anksto pratintis prie subalansuotos mitybos.
Susigrąžinti gerą savijautą vienoms moterims gali užtrukti ilgesnį laiką, kitas simptomai gali kankinti visai neilgai. Nors pykinimas nemalonus, jis yra sveiko nėštumo požymis. Galite išbandyti kai kuriuos iš šių patarimų:
- prieš išlipdama iš lovos ryte suvalgykite krekerį arba sausainį;
- per visą dieną valgykite mažomis porcijomis, net jei maistas atrodo nemalonus. Taip pat svarbu gerti daug skysčių. Jeigu nenorite gerti, pabandykite sučiulpti ledo gabaliuką arba po truputį gerkite vaisių sulčių per šiaudelį;
- galite išbandyti apyrankes nuo pykinimo ir jūros ligos, kurios veikia akupunktūros principu;
- daugumai žmonių padeda imbieras. Galima pasirinkti imbiero šaknį, imbierinių sausainių, imbierinės arbatos arba tarkuoto imbiero šaknį, įdėtą į karštą vandenį;
Ar žinote, kad …
Nėštumo metu yra rizika susirgti kandidoze. Jei ir jūs kenčiate nuo šios ligos, tai geriau nenaudokite muilo arba aromatizuotų vonios putų, taip pat patartina dėvėti medvilninius apatinius ir patogius, laisvus drabužius.
Prieš naudodamos medikamentus, pasikonsultuokite su ginekologu.